اخیراً پرسش های زیادی در مورد خرید دامنه های منقضی شده در وب سایت ها فروم های مختلف مشاهده کرده ام. تعداد زیادی از بازدید کنندگان وب سایت ما، به دلایل مختلف علاقه زیادی به خرید این نوع دامنه ها نشان می دهند. برخی از این دامنه ها ارزان قیمت هستند، اما برخی دیگر از این دامنه ها، ده ها میلیون تومان ارزش گذاری شده اند (شما می توانید تعدادی از تاثیرات دامنه بر روی سئو را در مقاله فاکتورهای مهم در رتبه بندی سایت مطالعه نمایید). به همین خاطر بسیاری از کاربران به دنبال توصیه هایی در مورد خرید این نوع دامنه ها هستند و عدۀ بسیاری از آنها می خواهند بدانند پس از خرید چنین دامنه ای چه کارهایی را باید انجام دهند. من در این مقاله قصد دارم سه راهکار زیر را برای دامنه های منقضضی شده به شما پیشنهاد دهم. با هم این سه راهکار را می خوانیم:

راهکار اول: ریدایرکت ۳۰۱ دامنه قدیمی بر روی دامنه فعلی

یکی از گزینه های بسیار ساده ریدایرکت ۳۰۱ دامنه قدیمی بر روی دامنه فعلی است. این روش در صورتی بهترین نتیجه را برای شما در پی خواهد داشت که هر دو وب سایت در یک زمینه فعالیت داشته باشند و کلمات کلیدی یکسانی را هدف قرار دهند. به عنوان مثال اگر وب سایت شما دربازۀ خرید وسایل مرتبط با حیوانات خانگی است و دامنۀ یک سایت ورزشی را خریداری کنید، ریدایرکت کردن دامنه قدیمی بر روی دامنه فعلی ممکن است باعث تعجب کاربران یا حتی موتورهای جستجوگر شود. با این وجود، اگر هر دو سایت دارای موضوعات مشابهی باشند، استفاده از این گزینه لینک های مرتبط و با ارزشی را برایتان به همراه خواهد داشت.

مزایای ریدایرکت ۳۰۱

  • نیاز به صرف زمان زیادی ندارد.
  • استفاده از ارزش لینک های مرتبط با دامنه قدیمی (البته سئوکاران بر روی این موضوع توافق نظر ندارند. عده زیادی معتقدند که لینک های دامنه منقضی شده، به دامنه فعلی اعتبار نمی بخشد).

معایب ریدایرکت ۳۰۱

  • انکر تکست های قدیمی که به سایت جدید شما اشاره دارند نمی توانند همانند انکر تکست های بهینه سازی شده با کلمات کلیدی به سایت شما کمک کنند.
  • اگر سایت قدیمی که به تازگی خریداری کرده اید، قبلاً توسط گوگل جریمه شده باشد (مانند لینک سازی اشتباه، کلاکینگ، اسپم کردن یا …)، ممکن است این جریمه به سایت فعلیتان نیز منتقل شود. هرچند نمی توان صحت این گزینه را با قطعیت تایید کرد اما بیشتر متخصصان سئو معتقدند که چنین شرایطی وجود خواهد داشت. حتی برخی از افراد نیز این شرایط را تجربه کرده اند.

راهکار دوم: مایکروسایتی ایجاد کنید که به دامنه فعلی شما لینک می دهد

راهکار دوم نیازمند صرف زمان و تلاش بیشتری نسبت به راهکار ۳۰۱ است. شما می توانید یک تعمیر اساسی بر روی سایت انجام دهید و آن را برای دامنه اصلی خود به یک مایکروسایت تبدیل کنید. این راهکار برای سایت هایی مفید خواهد بود که دارای کلمات کلیدی منطبق و هماهنگ هستند. همچنین، این استراتژی زمانی خوب کار می کند که دامنه قدیمی برای کلمات کلیدی که شما هدف قرار داده اید، دارای رتبه بندی معقولی باشد.


خرید دامنه منقضی شده